דירות | בתים | משרדי תיווך

הליך מכירת דירות ו/או בתים בישראל, הינו הליך מורכב הנמשך בממוצע בין ארבעה לשישה חודשים.
במסגרת התהליך, בעלי הנכס, נדרשים להכין את הנכס למכירה, לקבוע שווי כספי, לפרסם את הנכס באמצעי המדיה השונים, להציג אותו בפני הרוכשים הפוטנציאליים,

חוק המתווכים המונהג בישראל מאז שנת 1996, הפך את העיסוק בענף התיווך למקצוע מוסדר, כאשר כלל העוסקים בו מחויבים לעמוד במבחני הסמכה ורישוי ובכל התקנות המופיעות בחוק.

יחד עם זאת, ענף התיווך בישראל מתנהל כשירות רשות בלבד, במסגרתו עומדת לרשות כל אחד ואחת מאיתנו הזכות להחליט האם להסתייע בשירותיהם של משרדי התיווך הפועלים בישראל או לאו, וזאת בניגוד למדינות שונות ברחבי העולם, וביניהן מדינות האיחוד האירופי, בהן קיימת חובה להליך תיווך במסגרת תהליכי מכירה/קנייה ו/או השכרה של נכסים.

פנייה יזומה מצידכם לצורך קבלת שירותים במשרד תיווך נדל"ן כזה או אחר, תאפשר לכם ליהנות ממספר יתרונות מקצועיים שכל אחד מהם מהווה סיבה מרכזית למכירת דירות ובתים באמצעות שירותי המשרד.

מכירת דירות ובתים באמצעות משרדי תיווך נדל"ן - למה זה מומלץ?  

הליך מכירת דירות ו/או בתים בישראל, הינו הליך מורכב הנמשך בממוצע בין ארבעה לשישה חודשים.

במסגרת התהליך, בעלי הנכס, נדרשים להכין את הנכס למכירה, לקבוע שווי כספי, לפרסם את הנכס באמצעי המדיה השונים, להציג אותו בפני הרוכשים הפוטנציאליים, לנהל עימם משא ומתן בנוגע לשווי הנכס, ולבסוף, להסתייע בשירותי עורך דין מקרקעין לצורך ניסוח הסכם מכר.

תהליך זה, על כל שלביו, הינו תהליך מורכב אותו מומלץ לנהל באמצעותם של משרדי תיווך המאפשרים לכם ליהנות ממגוון רחב של שירותים מקצועיים לאורך כל הדרך.

בין יתר הסיבות הנכונות לפיהן מומלץ לקיים את התהליך באמצעות משרדי תיווך נדל"ן תוכלו למצוא:

  • ידע מקצועי והיכרות מעמיקה עם ענף הנדל"ן באזור הגיאוגרפי בו ממוקם הנכס המיועד - בדומה לכל תחום מקצועי אחר, גם בענף תיווך הנדל"ן, ידע הוא כוח, כאשר להיכרות המעמיקה עם ענף הנדל"ן באזור בו ממוקם הנכס המיועד למכירה, יש יתרון מעשי לקידום הליך המכירה.
  • מאגרי רוכשים אופציונאליים בהתאם לנתוני פילוח ממוקדים - לרשותם של משרדי תיווך נדל"ן מובילים בתחומם, עומדים מאגרי מידע שונים באמצעותם הם מייצרים פניות לרוכשים פוטנציאליים, וכל זאת בהתבסס על נתוני פילוח ממוקדים המאפשרים התאמה מקסימאלית בין סוג הנכס ושוויו לבין הרוכש הפוטנציאלי.
  • פרסום אפקטיבי וממוקד - משרדי תיווך עושים שימוש מורחב בכל אמצעי המדיה האפשריים הנחוצים לצרכי פרסום נכסים, והדבר מאפשר להם לקדם מספר גדול של עסקאות נדל"ן בכל רגע נתון.
  • ניהול מקצועי של כל שלבי תהליך מכירת הנכס - משרדי התיווך השונים מאפשרים לקהל לקוחותיהם מהסקטור הפרטי (מוכרי ורוכשי דירות), ליהנות ממגוון רב של שירותי ניהול מקצועיים לאורך כל שלבי תהליך המכירה/רכישה. שירותים אלו כוללים בין היתר: ייעוץ מקדים בנוגע לאופן הכנת הנכס לצרכי המכירה, שירותי ייעוץ בנוגע לקביעת שווי הנכס, שירותי איתור רוכשים פוטנציאליים והצגת הנכס בפניהם, שירותי ניהול משאים ומתנים אל מול הצד הקונה בשמכם ומטעמכם ושירותים נוספים הכוללים היוועצות עם אנשי מקצוע נוספים, לרבות, שמאי מקרקעין, קבלני שיפוץ, יועצי מס, יועצי משכנתאות ועורכי דין בתחום המקרקעין.

סיבות מרכזיות אלו, הופכות את שירותיהם המקצועיים של משרדי התיווך, למומלצים במיוחד עבור כל אילו מביניכם המעוניינים למכור נכסים מסוג דירות ובתים בפרק זמן סביר, והן מאפשרות לכם לנהל את כל התהליך באמצעות אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים העושים לילות כימים על מנת לקדם עבורכם את הליך המכירה.

מה חשוב לדעת על האופן בו מתנהלים שירותי התיווך לצורך מכירת דירות ובתים

כאשר ניגשים לקבלת שירות ממשרדי תיווך נדל"ן לצורך מכירת נכסים בבעלותכם, עומדות לרשותכם שתי אפשרויות מרכזיות לצורך הסדרת ההתקשרות, הראשונה, במסגרת חוזה תיווך רגיל במסגרתו מספר משרדי תיווך פועלים במקביל לשיווק הנכס וקידום מכירתו, והשנייה, במסגרת מתן בלעדיות למשרד לשיווק הנכס.

באופציה הראשונה (חוזה תיווך רגיל), דמי עמלת התיווך מוענקים למשרד אשר הביא למכירתו של הנכס וזאת בהתאם לתנאים המקדימים הקבועים בחוק המתווכים בנוגע לזכאות דמי תיווך.

באופציה השנייה (חוזה תיווך בבלעדיות), המשרד בו בחרתם הינו הגורם היחיד האחראי לשיווק הנכס ומכירתו, ולכן, הוא זכאי לקבלת דמי התיווך גם במקרים בהם הנכס יימכר במהלך תקופת הבלעדיות באמצעותו או בלעדיו.

חשוב לציין שחוק המתווכים המונהג בישראל קובע תקופת בלעדיות מקסימאלית של עד שישה חודשים מיום הזמנת שירותי התיווך, וזאת בהתייחס למכירת דירות ובתים.

במקרים בהם לא נקבעה על ידי הצדדים (משרד התיווך והמוכר) תקופת בלעדיות, התקופה העומדת לרשות המשרד לצורך מכירת הנכס וקבלת דמי תיווך במסגרת חוזה תיווך רגיל הינה 30 יום בלבד.

בשני המקרים, חשוב ומומלץ לחתום על הזמנת עבודה המהווה הסכם (חוזה) התקשרות לכל דבר ועניין.