• לקריאת המאמר

  הפעולות המשפטיות הנחוצות בעסקת נדל"ן

  הליך עיקרי בשלב רכישת נכס הוא ליווי משפטי מקצועי ומנוסה של עורך דין העוסק במקרקעין. במהלך ביצוע רכישת הנדל"ן ישנן לא מעט פעולות משפטיות קריטיות הקשורות להצלחת העסקה ובלעדיהן אין טעם לבצעה או להתקדם לשלב חתימה על חוזה הרכישה.

  לקריאת המאמר
 • לקריאת המאמר

  איך לאתר נכס לרכישה

  תהליך רכישת נדל"ן יכול להיות מורכב ולא ברור בפרט כאשר מדובר ברכישה ראשונה של הקונה. כל עסקת מקרקעין מתחילה במציאת ואיתור הנכס המבוקש כך שיש להקדיש תשומת לב רבה לתהליך מציאת הנכס והתאמתו לרצונות הקונה ודרישותיו. איך לאתר נכס לרכישה היא שאלה אשר אפשר לכתוב עליה רבות. לצורך מאמר זה, נתמקד במספר דגשים כיצד אפשר לאתר נכס לרכישה, נכס שיענה על דרישותיו של הרוכש ובתקציב הכספי העומד לרשותו.

  לקריאת המאמר
 • לקריאת המאמר

  כללים מנחים ברכישת נדל"ן

  תהליך רכישת נכס למגורים או להשקעה עלול להישמע כדבר סבוך ומורכב לרבים מאתנו. קניית נדל"ן הינה פעולה אשר רובנו מבצעים פעם אחת בחיים או מספר פעמים בודדות. ביצוע עסקת נדל"ן מוצלחת ובטוחה דורשת שיתוף פעולה עם גורמים שונים רלונטיים הקשורים לרכישת הנכס כגון עורך דין מתווך נדל"ן וכו' וכן הוצאה כספית גדולה.

  לקריאת המאמר
 • לקריאת המאמר

  רכישת נדל"ן ההוצאות הנלוות

  אין ספק כי רכישת נדל"ן היא הוצאה כספית לא קטנה אשר יש להתכונן לה היטב ולעיתים אף ליטול הלוואות ארוכות טווח למשך שנים ארוכות. יחד עם זאת, יש לזכור כי לצד ההוצאה הכספית עבור רכישת נדל"ן ישנן לא מעט הוצאות כספיות אחרות אשר יש להכירן ולשמור להן כסף מבעוד מועד. העדר הכנה תקציבית מראש להוצאות כספיות הנלוות לרכישת נדל"ן עלולה להעמיד את הרוכש בפני דילמות לא פשוטות וצורך בהמצאת תקציב כספי לצורך המשך תהליך רכישת הנכס שרכש. במאמר קצר זה שלפנינו נסקור חלק מהוצאות הנלוות לרכישת דירה ונחדד אותן.

  לקריאת המאמר
 • לקריאת המאמר

  מיקום מנצח לרכישת נדל"ן להשקעה

  בעבור רבים, השקעה כספית בטוחה באה לידי ביטוי ברכישת נכס נדלני להשקעה. מחירי הדיור בישראל אשר שברו כל שיא אפשרי בעשור האחרון המחישו למשקיעים רבים מדוע השקעה בנדל"ן היא הדבר הנכון. אמנם, בתקופה האחרונה אנו עדים לקיפאון עמוק בשוק הנדל"ן ואף לירידת מחירים מסוימת אך בהסתכלות כללית על שוק הדיור בישראל נראה כי השקעה בנדל"ן אמנם לא תהפוך את המשקיע לעשיר אך בהחלט יכולה להניב לו תשואה נכבדה.

  לקריאת המאמר
 • לקריאת המאמר

  הון עצמי לרכישת נדל"ן – פתרונות אפשריים

  רכישת נדל"ן במדינת ישראל הפכה לפעולה כמעט בלתי אפשרית עבור זוגות או רוכשים אשר אין בידם הון ראשוני אשר הוכן מראש אותו חסכו לצורך הרכישה. עליית מחירי הדיור בישראל בעשרות אחוזים בשנים האחרונות הביאה לעלייה ניכרת בהון העצמי הדרוש לרכישת נדל"ן בישראל בין אם למגורים או להשקעה.

  לקריאת המאמר
 • לקריאת המאמר

  בדיקה משפטית לפני רכישת נדל"ן

  רכישת נדל"ן היא אחת הפעולות החשובות ביותר בחייו של אדם ומתבצעת לרוב פעם אחת בחיו או לכל היותר פעמים בודדות. היות ובדיקה משפטית של נכס לפני רכישה כוללת ביצוע פעולות שונות הרי שרוכש אשר אינו בקיא בתחום זה מוכרח לשכור את שירותיו של עורך דין מקרקעין שאם לא כן מסתכן הוא בכישלון העסקה ואיבוד כספו.

  לקריאת המאמר
 • לקריאת המאמר

  עסקת נדל"ן באמצעות מתווך האם זה משתלם?

  אחד השיקולים המרכזיים העולים כאשר מעוניינים לבצע עסקת נדל"ן הוא האם יש לשכור את שירותיו של מתווך נדל"ן לצורך איתור הנכס המתאים או שמה מומלץ לבצע זאת באופן עצמאי ובכך לחסוך את דמי עמלת התיווך.

  לקריאת המאמר
 • לקריאת המאמר

  בית בפריפריה או במרכז הארץ?

  דילמת רכישת בית בפריפריה או במרכז הארץ פוקדת זוגות רבים המעוניים לרכוש דירה למגורים אשר תהיה קרובה למקום עבודתם אך מנגד תאפשר להם לעמוד בהחזר התשלומים השונים שנטלו לצורך רכישת הנכס. אין זה סוד כי רכישת נדל"ן במרכז הארץ הוא אינו עניין זול ופשוט גם כאשר מדובר בדירה קטנה וישנה.

  לקריאת המאמר