• לקריאת המאמר

  ככה תוכלו לדעת מיהו השוכר המתאים לדירתכם

  אחד מהדברים החשובים כאשר אנו מעוניינים להשכיר את הנכס השייך לנו היא זהות השוכר ותהייה על קנקנו. נכס נדל"ן יכול להיות מניב ובעל פוטנציאל השבחה עצום אך שוכר אשר לא ישלם את שכר הדירה בזמן או יגרום לנזק לנכס, עלול לחבל בתשואה המצופה מהנכס.

  לקריאת המאמר
 • לקריאת המאמר

  רכישת דירה בתוכנית מחיר למשתכן

  זהו לא סוד כי מחירי הדיור במדינת ישראל שוברים שיאים כל פעם מחדש וחלום הבעלות לדירה עבור זוגות צעירים רבים הופך לבלתי מציאותי. כחלק ממלחמה במחירי הדיור הבלתי נתפסים במדינת ישראל, החל משרד הבינוי והשיכון לערוך הגרלות בקרב זוגות צעירים חסרי דיור המאפשרות לזוכים לרכוש דירה במחיר מסובסד לעיתים במאות אלפים של שקלים מתחת לשווי שוק.

  לקריאת המאמר
 • לקריאת המאמר

  בית עם גינה או דירת מגורים

  לרוב, התלבטות בין רכישת בית עם גינה או דירה תעלה כאשר אנו מעוניינים לרכוש נכס למגורים ולא להשקעה. באופן טבעי, גינה מקנה יתרונות רבים בסביבת המגורים שלנו ולא אחת זוגות רבים יעדיפו להתפשר על פרטים רבים בבחירת הנכס אך לא על גינה וחצר.

  לקריאת המאמר
 • לקריאת המאמר

  רכישת נדל"ן להשקעה – הבחירה הנכונה

  לרוב רוכשי הדירות להשקעה אלו רוכשים אשר התנסו לפחות פעם אחת בחייהם ברכישת נדל"ן וברשותם ניסיון כלשהו בהתנהלות מול גורמים שונים המעורבים בהליך הרכישה לרבות בעלי מקצוע רלוונטיים. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי רכישת דירה להשקעה אינה דומה לרכישת דירה או נכס למגורים וקיימים הבדלים מהותיים בינהם.

  לקריאת המאמר
 • לקריאת המאמר

  נדל"ן להשקעה בארץ או בחו"ל - כל המידע הרלוונטי

  מחירי הדיור בישראל אשר התנפחו למימדים חסרי פרופורציה הביאו לא מעט משקיעים לחפש אלטרנטיבות אחרות לעיתים מעבר לים הרחק ממקום מגוריהם. כל אדם גם אם הוא לא אחד בעל ניסיון בהשקעות נדל"ן יכול בקלות לאתר במנועי החיפוש השונים נכסים למכירה בכל עיר אירופאית ולהבין כי לרוב מחיר הנכס יהיה נמוך באופן משמעותי ממחירי הדיור בישראל. במאמר זה, נציין ונחדד את היתרונות ברכישת דירה במדינה זרה אל מול החסרונות הקיימים בכך. נראה מהם החסרונות הבולטים בהשקעה במדינה זרה וכיצד מומלץ לפעול אם וכאשר שוקלים צעד כזה.

  לקריאת המאמר
 • לקריאת המאמר

  כיצד לבחור שוכר לדירה להשקעה

  הדבר החשוב יותר אם לא המשמעותי ברכישת דירה להשקעה הוא איזה דיירים יתגוררו בנכס שלנו וכיצד ניתן יהיה לוודא כי מצבו הפיסי של הנכס ישמר וכן תשלום דמי השכירות יופקדו במועדם. אין צורך להרחיב במילים אודות שוכרים בעייתים אשר מסבים נזק לנכס ואף לא משלמים את שכר הדירה אשר סוכם עימם במועד חתימת חוזה השכירות.

  לקריאת המאמר
 • לקריאת המאמר

  רכישת נדל"ן בפריפריה או במרכז

  רכישת נדל"ן בפריפריה או במרכז הארץ היא שאלה אשר התשובה לה עוברת דרך מספר נושאים אשר כל רוכש צריך לבחון טרם הרכישה לפי רצונותיו ונסיבות העניין. ישנה הבחנה ברורה בין רכישת דירה למגורים לבין רכישת דירה להשקעה בעיקר בגובה התשלום אשר נהיה מוכנים לשלם עבור הנכס והוצאות כספיות נלוות אחרות הכרוכות ברכישתו.

  לקריאת המאמר
 • לקריאת המאמר

  בעלי המקצוע שחובה להכיר כשרוכשים נדל"ן

  רכישת נדל"ן במיוחד כשמדובר בנכס יד שנייה מחייבת ביצוע פעולות שונות הקשורות ברכישת הנכס והשבחתו. בין אם מדובר בדירה להשקעה ובין אם למגורים הרי שללא ספק ישנן פעולות נלוות לרכישת הנכס אשר נצטרך לבצע לצורך רכישתו והשלמת העסקה. שכירת שירותיו המקצועיים של עורך הדין למשל אשר יוודא כי זכויותנו המשפטיות בנכס נשמרות, היא פעולה הכרחית אשר לא ניתן לוותר עליה.

  לקריאת המאמר
 • לקריאת המאמר

  דירה חדשה מקבלן או דירה יד 2

  שאלה מעניינת העולה לא אחת כאשר מעוניינים לרכוש דירה היא איזו דירה לרכוש, האם דירה מקבלן, חדשה לגמרי או שמא דירה יד שנייה מאדם אחר אשר התגורר בה. לשאלה זו כמובן אין תשובה חד משמעית והדרך לענות עליה עוברת במספר אלמנטים שונים אשר יש לבדוק ולשאול בטרם פותחים במסע הרכישה.

  לקריאת המאמר