רכישת נכס הן להשקעה והן למגורים מלווה באופן טבעי בלא מעט חששות והתלבטויות. תהליך רכישת הנכס פעמים רבות יכול להיות מושפע כולו מהצעד הראשון הנעשה בתהליך הרכישה וההשלכות הנובעות ממנו. בעידן של ימנו, קיימות אין ספור אפשרויות לבחירת הנכס שלכם כאשר כל דרך טומנת בחובה יתרונות וחסרונות ותתאים לרוכש לפי צרכיו ויכולותיו.

במאמר זה נראה מהן הדרכים הפופולריות לאיתור נכס למגורים או השקעה, האם הדרך הבטוחה והמוכרת דהיינו באמצעות מתווך נדל"ן היא דרך המלך המומלצת לאיתור נדל"ן או שמא בעידן הדיגיטלי של ימנו אפשר לקצר את הדרך ולעשות זאת באמצעות חיפוש במנועי החיפש השונים באינטרנט ואיתור נכס רלוונטי אונליין.

 

איתור נכס באופן עצמאי באמצעות חיפוש באתרי אינטרנט שונים

היתרון הגדול ברכישת נכס באמצעות חיפוש באתרי האינטרנט השונים הוא ההיצע הרחב הקיים ברשת ויכולת התמרון בין מגוון הנכסים הקיים. חיפוש קצר באתר יד 2 או בפייסבוק יעלה בפניכם מגוון רחב של דירות ונכסים במחירים שונים ותנאים משתנים אחרים. חיפוש עצמאי באינטרנט אמנם יאפשר לכם יכולת תמרון בין נכס לנכס בקלות ומהירות לפי זמנכם ורצונכם אך חשוב לזכור כי בסופו של יום את תהליך הרכישה וההתנהלות אל מול המוכר תצטרכו לבצע בעצמכם ללא סיוע ויד מכוונת מבעל מקצוע.

איתור נכס באמצעות חיפוש באינטרנט אמנם מעניק עצמאות לרוכש במגוון האפשרויות העומדות בפניו אך בסופו של יום ניהול המשא ומתן עם המוכר לרבות פתרון בעיות שצצות בתהליך מכירת הדירה יפלו על כתפיו של הרוכש אשר לעיתים אינו מנוסה בפתרון הליכים אלו. חוסר ניסיון במקרה זה עלול לעלות לרוכש בהוצאת כספים מיותרת  ועוגמת נפש רבה.

 

איתור נכס באמצעות מתווך נדל"ן

בשונה מאיתור נכס באמצעות חיפוש באתרי האינטרנט השונים הרי שאיתור נכס באמצעות מתווך יאפשר לרוכש להנות ממגוון עצום של נכסים ודירות הנמצאים בפיקוחו של המתווך ויתאפשר לו לקבל מידע אשר ספק אם היה ניתן לו אילו היה מחפש בכוחות עצמו באינטרנט. יש לזכור כי גם למתווך בדומה לפרסום באתרי האינטרנט השונים, תמונות ומידע רלוונטי אודות הנכסים הנמצאים ברשותו, לעיתים מידע מדויק יותר מזה המתפרסם באינטרנט.

איתור נכס באמצעות מתווך יכול לסייע לרוכש להבין טוב יותר את מאפייני הדירה ולקבל מידע עשיר ומגוון אודות הנכס המוצע למכירה. אין צורך להרחיב אודות היתרונות של מעורבות בעל מקצוע בתהליך קניית הנכס דבר אשר יכול להעניק שקט נפשי ובטחון לרוכש החל משלב איתור הנכס דרך החתימה על חוזה המכירה ועד לרכישתו בפועל.

 

רכישת נדל"ן מוצלחת מתחילה בצעד הראשון

בין אם החלטתם לאתר את הנכס שברצונכם באמצעות מתווך ובין אם בכוחות עצמכם חשוב שתעשו זאת באופן מקיף וממצה החל מהשלב ההתחלתי של התהליך. פעמים רבות, לאיתור הנכס המתאים השפעה ישירה על המשך תהליך הרכישה ואף במקרים מסוימים על כדאיות העסקה כולה. בזבוז זמן על איתור נכסים אשר בסופו של דבר יתבררו כלא רלוונטיים עבורנו עלול להוריד את הרוח מהמפרשים ובמקרים חמורים יותר להוביל לביצוע עסקה אשר אנו לא שלמים עמה או לא מודעים למכלול מרכיבה.

הקפידו לחפש נכסים רלוונטיים באתרים מוכרים ואמינים ונסו לדלות מידע מיקף יותר אודות הנכס הספציפי אשר אתם מתעניינים לגביו. ככל ואיתור הנכס נעשה באמצעות מתווך נדל"ן, שתפו את המתווך ברצונות שלכם והמטרות שתרצו להשיג מהנכס המיוחל. ככל ותמסרו פרטים מדויקים יותר כך יקל למתווך לבצע עבורכם את מלאכתו ולאתר את הנכס התפור למידותיכם.