כאשר מחירי הדיור שוברים כל שיא אפשרי נראה כי לרכישת נדל"ן הדורש שיפוץ בהחלט יכול להיות יתרון על פני דירה חדשה או דירה יד שניה משופצת. באופן טבעי, כאשר נדל"ן דורש שיפוץ הרי שמחירו יהיה נמוך יותר משווי שוק ואף ניתן להתמקח על מחירו בשלב המשא ומתן המתנהל לרכישתו. שיפוץ נדל"ן הוא עניין אשר לא מתאים לכל רוכש ויש לשים לב לעלויות הכרוכות בשיפוצו וכן ליכולת להתמודד עם בעלי מקצוע שונים הנדרשים לצורך השיפוץ.

 

 

רכישת נכס הדורש שיפוץ טומן בחובו דבש ועוקץ

אמנם, מצד אחד נכס הדורש שיפוץ באופן טבעי מחירו יהיה נמוך יותר מדירה משופצת או דירה חדשה אך חשוב לשים לב לעלויות השיפוץ הנדרש וכן לעלויות כספיות סמויות אשר לעיתים לא ניתן להבחין בהם במבט ראשון. מחיר דירה הדורש שיפוץ עלול לפתות את הרוכש ולכאורה לשכנעו לבצע את עסקת הנדל"ן אך רוכש אשר אינו מכיר את העלויות אשר צפויות לו לצורך שיפוץ הנכס עלול בסופו של דבר להוציא מכיסו סכומי כסף לא קטנים לצורך השבחת הנכס.

חשוב לשים לב אלו דברים דרושים שיפוץ בנכס ועל אילו ניתן לוותר. יש לבחון גם מהם הדברים הדורשים שיפוץ מידי כגון תיקון או החלפת שירותים או מקלחת ואלו דברים ניתן לדחות לתקופות מאוחרות יותר. אין ספק כי רוכש המכיר מעט את שוק הנדל"ן ובעלי המקצוע השונים, יכול לרכוש דירה ישנה במחיר נמוך משמעותית משווי שוק ולבסוף לאחר שיפוץ להביאה למצב בו היא שווה יותר מכך.

 

לצורך מה נרכש הנדל"ן, מגורים או השקעה

גם למטרת רכישת הדירה ישנה השפעה לא קטנה על השאלה האם לרכוש דירה ישנה הדורשת שיפוץ או שמה דירה חדשה יקרה יותר. באופן טבעי, כאשר רוכשים דירה להשקעה מעוניינים להוציא כמה שפחות כספים מהכיס לצורך שיפוץ הדירה. יחד עם זאת, לא ניתן להשכיר דירה אשר אינה יכולה לשמש למגורים שכן אף לא אחד יהיה מעוניין להשכירה.

כאשר רכישת הדירה מתבצעת לצורך השקעה והשכרתה לאחר מכן, ניתן לרכוש דירה ישנה ולשפצה במינימום הנדרש על מנת שניתן יהיה לאכלסה בשוכרים תיכף ומיד לאחר תום תקופת השיפוץ. בניגוד לדירה להשקעה, הרי שכאשר מעוניינים לרכוש דירה למגורים מן הסתם לא נרצה להתפשר על הדברים הקטנים ולכן אנו נרצה לרכוש דירה חדשה או לבצע שיפוץ מקיף ואיכותי אשר יגרום להוצאות כספיות לא קטנות.

בסופו של דבר כאשר רוכשים נדל"ן המטרה המרכזית לרכישתו תהווה שיקול מרכזי בסוג הנדל"ן הנרכש. האם יהיה מדובר בדירה הדורשת שיפוץ ומשכך ניתן יהיה לרכושה במחיר נמוך משווי שוק או שמה דירת מגורים ולכן גם אם יבוצע שיפוץ הרי ששיפוץ זה יהיה מקיף, עמוק ונוגע בדברים הקטנים בבית.

 

הכרת בעלי מקצוע בתחום השיפוץ יכולה לחסוך הוצאות רבות

רוכש אשר מכיר את תחום השיפוצים ויודע את העלויות הכרוכות בשיפוץ יוכל לחשב את ההוצאה הכספית הקשורה בשיפוץ הנדל"ן ובכך לאמוד את ערך הנכס כולו. כמו כן, שיפוץ דירה לרוב נעשה על ידי בעל מקצוע אחד אשר מבצע את כל פעולות השיפוץ לרבות חשמל, מים, ריצוף וכו'. בעל מקצוע כזה, לרוב יגבה תשלום גבוה יותר מהרכוש עבור כל השיפוץ כולו בעוד במידה והשיפוץ יתחלק בין קבלנים שונים הדבר יהיה זול באופן משמעותי.

לדוגמה, אם מעוניינים להחליף את הצנרת בבית וגם את הריצוף מומלץ להביא שני בעלי מקצוע שונים לצורך כך. בעל מקצוע אחד יבצע את עבודת הריצוף והשני את החלפת הצנרת. פיצול העבודות יסייעו לרוכש לחסוך כספים בשיפוץ הדירה. כמובן שפיצול עבודות השיפוץ דורש הכרת בעלי המקצוע ויכולת תמרון בין אחד לשני. ללא הכרת התחום עלול הרוכש לבצע טעויות אשר בסופו של דבר תעלנה לו הרבה יותר משיפוץ כללי על ידי בעל מקצוע אחד.

 

רכישת נדל"ן באמצעות מתווך נדל"ן יכולה לפתור קשיים רבים

בין אם אתם רוכשים נדל"ן הדורש שיפוץ לצורך השקעה ובין אם לצורך מגורים חשוב שתעשו זאת באמצעות בעל מקצוע הבקיא בתחומו ובעבודתו. מעבר ליתרונות הרבים הגלומים ברכישת דירה באמצעות מתווך הרי שמתווך נדל"ן באופן טבעי מכיר בעלי מקצוע שונים בתחום היכולים לסייע לכם רבות בפעולות שונות הנדרשות בעת רכישת הדירה.

כך למשל, במידה והחלטתם לרכוש דירה הדורשת שיפוץ הרי שמתווך הנדל"ן יוכל להמליץ לכם על בעלי מקצוע המוכרים לו וכן לעדכן אתכם אודות מחירי השיפוץ הצפויים לכם לצורך רכישתה. בעולם בו לרובנו מונחים מעולם הדיור והשיפוץ זרים, מומלץ בהחלט לקבל סיוע מגורם מנוסה המכיר ובקיא בהם.

שיקולי עלות מול תועלת ברכישת נדל"ן הדורש שיפוץ אל מול דירה חדשה הם בהחלט עניין אשר יש לשים לב אליו עוד בתחילת מסע הרכישה. שיקלו היטב את כל האפשרויות העומדות בפניכם ורק לאחר מכן התמקדו בנכס שלכם.