עיצוב פנים של דירה

עיצוב פנים של דירות היה קיים מאז ומתמיד, ובכל תקופה היה העיצוב מתאים לרוח הזמן. ככל שעברו השנים, התחלפו האסכולות ובהתאם לאותה רוח, ביחד עם תוספת של חומרי גלם ושיטות עבודה,

 

טכנולוגיה והתפתחות התרבות, השתנתה גם התפיסה של עיצוב פנים של דירות. כיום עיצוב פנים של דירות הוא אחד המהלכים המשמעותיים ביותר בחברה המודרנית, משום שאנשים רבים מבקשים לבית שלהם את המראה הייחודי והמתאים ביותר, ובניגוד לתקופות אחרות, כיום השאיפה היא תמיד לבחור בתקופה מסוימת ולעצב על פיה.


השנים עושות את שלהן


לאורך המאה העשרים, עיצוב פנים של דירות היה מאורגן על פי אותן נקודות חשובות שהוזכרו לעיל. העיצוב של שנות השישים היה שונה מן העצוב של שנות השמונים, ושנות השבעים נראו אחרת לגמרי ממה שלשנות התשעים היה להציע. לכן, כן חשוב להיות תמיד ממוקדים לגבי התקופה. היום כבר מדובר על תקופה שבה הכל תופס, ואין אסכולה אחת בודדת, ההפך הוא הנכון. עיצוב פנים של דירות כיום הוא דבר שבו ניתן להשתולל מבחינת קונספט, ולא אחת ניתן לראות כי יש בתים רבים שבעליהם ביקשו לעצב אותם ברוח אחד העשורים האחרונים, או לחילופין, ברוח אחת המאות הקודמות.


לבחור את חומרי הגלם המתאימים


יש לא מעט חומרי גלם שאיתם ניתן לחשוב על עיצוב פנים של דירות. החומרים שיש כיום יכולים להיות גם חומרים סינטטיים, כמו פלסטיק, יריעות דמויות עור, סיליקון וכיוצא בזה. חומרים נוספים הם חומרים טבעיים, כאשר הבולט מביניהם הוא העץ, שמקשר לא מעט מן האלמנטים שיש בתוך הבית לטובת החיבור אל הטבע. חומר נוסף שנורא אוהבים לתכנן איתו עיצוב פנים של דירות הוא ברזל. פרזול הוא תחום אמנותי שהתחיל לתפוס תאוצה בשנים האחרונות, וניתן לראות כי מוטיבים רבים בעיצובי הבתים השונים יכולים להתבסס לא מעט על הפרזול. עוד טרנד חדש שתופס תאוצה היום הוא פרופילים דקורטיביים, המאפשרים להסתיר פגמים במפגש בין התקרה לקיר


לתת לאיש מקצוע לעזור


אחד הדגשים החשובים ביותר הוא הייעוץ. כאשר חושבים על עיצוב פנים של דירות חייבים לדעת שיש בעל מקצוע שיודעים להביע את עמדתם לגבי הדרכים שבהן ניתן לשלב חלל וחומרים. כל חדר בדירה הוא חלל ומרחב בפני עצמו וכן צריך לדעת כיצד ניתן לנצל את התאורה הטבעית שיש מן החלון, כיצד לבחור את הצבעים שישרתו בצורה האופטימאלית את התאורה הפנימית, את הריהוט, האבזור ועוד. איש מקצוע יכול להעניק את מיטב הטיפים ואת מירב הרעיונות לשינוי מרחבים שדורשים את המהלך האחר, העיצוב המתאים יותר.


לתת לכל חדר את מה שהוא צריך


לכל חדר בדירה יש ייעוד אחר, וכל חדר בדירה צריך לקבל את השינוי הגדול שיש צורך בו. צריך לחשוב על כל חדר בנפרד, משום שכל חדר הוא בעל מאפיינים אחרים לגמרי. עיצוב פנים של דירות צריך לתת את התמונה הרחבה ביותר לגבי הקונספט שרוצים להכניס אל הדירה, לגבי הרעיון שילווה את הלך הרוח של החדרים, של המרחב ושל התחושה הנעימה שכולם רוצים להרגיש בזכותה בבית. צריך להיות הבדל מאוד גדול בין עיצוב חדר הילדים ובין עיצוב המטבח, ואם מדברים על עיצוב פנים של דירות חשוב לדעת האם המבנה הנוכחי של הדירה הוא המבנה שרוצים להמשיך ולהשאיר כמו שהוא, או שינוי החללים הוא חלק מן התוכנית לעיצוב.


לקבל החלטות לשנים


עיצוב פנים של דירות הוא עניין שצריכות לחלוף מספר שנים בין עיצוב אחד לאחר, ולכן כדאי תמיד לתכנן קדימה, לצרכים העתידיים צריכות להיות אופציות כבר בעיצוב הנוכחי.