שאלה מעניינת העולה לא אחת בסוגית רכישת נדל"ן להשקעה היא מהו המקום האידיאלי להשקיע בו. כבר עתה יודגש כי לא קיימת תשובה חד משמעית לשאלה זו והדבר משתנה בין משקיע למשקיע, רצונותיו, שאיפותיו ויכולותיו הכלכליות והמנטליות. במאמר קצר זה נציין ונדגיש לאיזה סוג משקיע מתאים רכישת נדל"ן אל מעבר לים ולאיזה מומלץ להתמקד בגבולות ארצנו.

שיקול כלכלי הוא אחד מהגורמים המרכזיים להשקעה בנדל"ן בחו"ל

כולנו חווים על בשרנו את יוקר מחירי הדיור אשר הולכים וטופחים מידי שנה. המדובר בבועה של ממש אשר ממגוון סיבות מסרבת להתפוצץ וגדלה עם השנים. כל בר דעת יודע כי במחיר של דירת 2.5 חדרים באחת מהערים בישראל ניתן לרכוש שתיים או לעיתים שלוש דירות אל מעבר לים.

יש לזכור כי השיקול הכלכלי בהקשר זה אמנם בעל משמעות רבה אך יחד עם זאת המרחק הגאוגרפי מהיעד הנחשק לרבות פער שפתי ומנטלי עלול להקשות על המשקיע בפרט על משקיעים חדשים. מסיבה זו, רכישת נדל"ן בחו"ל מתאימה לאלו המסוגלים להתמודד עם מרחק גאוגרפי ופער שפתי. עבור אלו אשר מתקשים לגשר על המרחק, רכישת נדל"ן בחו"ל היא בבחינת יצא שכרם בהפסדם ולכן מומלץ להם לשקול השקעה בתחום גבולות מדינת ישראל.

לאלו שבכל זאת מעוניינים לרכוש נדל"ן בחו"ל להשקעה, מומלץ בחום להיוועץ עם מתווך המתמחה בתחום זה אשר יכול לסייע רבות בבחירת הנכס המוצלח וכן פתרון בעיות משפטיות הצצות עם רכישת הנכס כגון תשלום מיסים, העברת זכויות בטאבו וכו'.

 

השקעה בנדל"ן מניב בחו"ל תניב תשואה שנתית גבוהה יותר מבארץ

אכן לא מדובר בקלישאה וכל משקיע מתעניין יודע כי אחוזי התשואה מהשכרת נדל"ן באחת מהמדינות האירופאיות תניב תשואה גבוהה יותר לעיתים כפול שניים מהשקעה במדינת ישראל. יחד עם זאת, כאשר מחשבים את התשואה בהשקעה אל מעבר לים, יש לקחת בחשבון תשלום לחברת ניהול אשר יש לשלם עבור תחזוקת הנכס וכן תשלום כפל מיסים בין מדינת ישראל למדינה בה נרכש הנכס.

היתרון בהשקעה במדינת ישראל הוא חיסכון בדמי ניהול והעדר תשלום כפל מס. אמנם, התשואה בהשקעה בנכס במדינת ישראל נמוכה יותר מהשקעה במדינה אחרת אך יחד עם זאת, הקרבה הגאוגרפית לנכס יחד עם הכרת המנטליות והשפה עלולה לחסוך לא מעט כספים אשר קרוב לוודאי היו מבוזבזים בהשקעה בנדל"ן לא ישראלי.

 

היתרון של מתווך נדל"ן ברכישת נכס להשקעה בחו"ל

לרוב, מתווכי נדל"ן הינם בעלי מקצוע אשר באופן טבעי מתוקף תפקידם מקושרים עם בעלי מקצוע אחרים רלוונטיים בתחום רכישת נדל"ן אשר יכולים לסייע לכם בפתרון בעיות אשר עלולות לצוץ עם רכישת הנכס. מתווך נדל"ן המתמחה בהשקעות בחו"ל יוכל לאתר עבורכם את הנכס אשר מתאים בדיוק לתקציב ולמטרות שהעמדתם לעצמכם תוך מזעור נזקים שונים. מתווך יוכל אף להעניק לכם רקע כללי אודות החוקים והכללים הנהוגים במדינת היעד בה תרצו להשקיע כך שניסיונו והידע שרכש עם השנים יוכל בהחלט לסייע לכם בבחירת ההחלטה.

קיימים גם לא מעט מתווכים אשר מעניקים ללקוחותיהם את המעטפת המלאה לרכישת נדל"ן. שירות זה כולל את איתור הנכס המושלם להשקעה, טיפול משפטי הכרוך ברכישתו, מציאת חברה מנהלת לנכס ולעיתים אף סיוע בנטילת משכנתא או הלוואה לרכישת הנדל"ן.

לרכישת נדל"ן להשקעה בארץ או בחו"ל גורמים משתנים אשר יכולים להשפיע ולהשליך על שאלת כדאיות העסקה. כפי שראינו על קצה המזלג במאמר זה, קיימים נתונים משתנים אשר יכולים להשפיע על בחירת היעד להשקעה. בטרם תיגשו לרכוש את הנכס להשקעה שלכם פנו לייעוץ מקצועי אשר יוכל לסייע לכם רבות.