מכירת נכסים בשוק הנדל"ן הישראלי, היא ללא ספק משימה מאתגרת המחייבת את בעלי הנכס להסתייע בשלב כזה או אחר בשירותיהם של אנשי מקצוע בענף הנדל"ן, החל משמאי מקרקעין, דרך עו"ד מקרקעין ועד לשירותי תיווך שמטרתם בין היתר היא לחשוף את הנכס למספר גדול ככל הניתן של לקוחות פוטנציאליים. בשורות הבאות נעסוק בכל היתרונות המעשיים הנלווים למכירת נכסים דרך משרד תיווך.

מכירת נכסים בשוק הנדל"ן הישראלי, היא ללא ספק משימה מאתגרת המחייבת את בעלי הנכס להסתייע בשלב כזה או אחר בשירותיהם של אנשי מקצוע בענף הנדל"ן, החל משמאי מקרקעין, דרך עו"ד מקרקעין ועד לשירותי תיווך שמטרתם בין היתר היא לחשוף את הנכס למספר גדול ככל הניתן של לקוחות פוטנציאליים. בשורות הבאות נעסוק בכל היתרונות המעשיים הנלווים למכירת נכסים דרך משרד תיווך.

מספר מילים על ענף התיווך בישראל

בישראל, על פי הערכות שונות, פועלים קרוב ל-15 אלף מתווכים פעילים האמונים על יותר משליש מעסקאות הנדל"ן המתבצעות ברחבי המדינה מדי שנה. שירותי התיווך בישראל מיועדים גם למוכרי נכסים וגם לרוכשי נכסים במסגרת שירות אופציונאלי בלבד, וזאת בניגוד למדינות שונות ברחבי העולם וביניהן מדינות האיחוד האירופי והמדינות ברחבי ארה"ב בהן תהליך התיווך מונהג בחוק והוא מהווה חלק בלתי נפרד מתהליך המכירה והרכישה של נכסים. יחד עם זאת, חשוב לציין שתיווך נדל"ן בישראל הוא מקצוע לכל דבר ועניין המחייב את העוסקים בו לעמוד במבחני הסמכה ורישוי. דמי התיווך בישראל בכל הנוגע לעסקאות מכירה/רכישה, נעים בין 1% ל-2% מהיקף העסקה, כאשר דמי התיווך הרשמיים עומדים על 2% מכל צד, כאשר משרדי תיווך מסוימים נוהגים להציע את שירותיהם למוכר הנכס ללא עמלת תיווך.

מכירת נכסים - כל האפשרויות

כיום, עבור כל אחד ואחת מביניכם המעוניין למכור נכס נדל"ן כזה שבבעלותו, עומדות מספר אפשרויות המיועדות לצרכי קידום תהליכי המכירה. אפשרויות אלו כוללות בין היתר: פרסום הנכס בלוחות נדל"ן חינמיים ברשת האינטרנט, פרסום הנכס ברשתות החברתיות, פרסום הנכס באפליקציות ייעודיות, וכמובן, שכירת שירותיהם של משרדי תיווך העוסקים ומתמחים במכירת נכסים מכל סוג.מבין כל האפשרויות הנ"ל, השימוש בשירותיהם של משרדי התיווך השונים, היא ללא ספק החלופה האופטימאלית ביותר עבורכם, וזאת לנוכח היתרונות הנלווים למכירת נכסים באמצעות משרדי תיווך.

מכירת נכסים דרך משרדי תיווך - כל היתרונות

בבואכם למכור נכס כזה או אחר דרך משרד תיווך, אתם למעשה שוכרים את שירותיו של איש מקצוע מנוסה ומיומן המתמחה בהליכי מכירה של נכסים לאורך כל ימות השנה, כאשר התשלום עבור שירותיו הוא על בסיס הצלחה בלבד, כלומר, רק במידה והוא יצליח למכור עבורכם את הנכס, אתם תדרשו לשלם לו את דמי התיווך אותם קבעתם עימו מראש. מעבר לעובדה זו, שכירת שירותיו של משרד תיווך כזה או אחר לצורך מכירת הנכס שבבעלותכם, מאפשרת לכם ליהנות ממספר יתרונות מובהקים וביניהם:

  • מאגר לקוחות פוטנציאליים - כל מתווך נדל"ן מקצועי ומנוסה, מחזיק ברשותו מאגר לקוחות של רוכשי דירה פוטנציאליים שאחד מהם עשוי להיות הרוכש אותו אתם מחפשים ומבקשים.
  • פילוח ממוקד של רוכשים פוטנציאליים – מתווך נדל"ן מנוסה ומקצועי יודע לפלח היטב את קהלי היעד הרלוונטיים לצורך רכישת הנכס המוצע על ידו, וזאת בהתאם לאופי הנכס, שוויו ופרמטרים נוספים.
  • מגוון רחב של אמצעי שיווק ופרסום - משרדי תיווך מעמידים לרשות מוכרי נכסים היצע גדול של אמצעי שיווק ומכירה הכוללים בין היתר: מאגרי מידע בלעדיים, פרסום בלוחות נדל"ן מקוונים, פרסום נכסים בעיתונות המקומית - אזורית, שיווק הנכס באמצעות עלוני פרסום, שילוט על גבי הנכס המוצע למכירה ואמצעי שיווק ופרסום נוספים העומדים לרשותכם ללא עלות לאורך כל תהליך השיווק.
  • הצגת הנכס בפני לקוחות פוטנציאליים - כאשר אתם חותמים על הסכם התקשרות עם משרד תיווך לצורך מכירת הנכס שבבעלותכם, אתם למעשה מטילים עליו את האחריות להצגת הנכס בפני לקוחות פוטנציאליים, ובכך אתם מפנים את זמנכם ומייתרים את העיסוק המאתגר והמתמשך בהצגת הנכס בפני כל לקוח ולקוח המביע עניין כזה או אחר בנכס.
  • יכולות מקצועיות בכל הנוגע לניהול משאים ומתנים - מתווכי נדל"ן מנוסים מכירים היטב את תהליכי המכירה הנלווים להליך מכירת נכסים כאלו ואחרים בענף הנדל"ן, ולכן, עומדת לרשותכם יכולת מקצועית גבוהה בכל הנוגע לניהול משאים ומתנים אל מול הרוכשים הפוטנציאליים. יתרון זה מבטיח לכם הליך מכירה מקצועי המתנהל את מול הרוכש הפוטנציאלי משלב הצגת הנכס בפניו ועד שלב החתימה על חוזה הרכישה.
  • ייעוץ מקצועי במגוון רחב של תחומים הקשורים להליך המכירה - מתווך דירות מנוסה ומקצועי, מאפשר לכם ליהנות ממגוון רחב של שירותי ייעוץ והכוונה במגוון רחב של נושאים ותחומים אשר נועדו לזרז את תהליכי המכירה. שירותים אלו מתמקדים בין היתר בהכנת הנכס לפני הצגתו, הערכת שווי המבוססת על עסקאות זהות באזור בו ממוקם הנכס ועוד.

ויתרונות נוספים ההופכים את שירותי התיווך לאמצעי האידיאלי ביותר עבור כל אילו מביניכם המעוניינים למכור את הנכס שבבעלותם בפרק זמן סביר. חשוב לציין שעל מנת להבטיח לעצמכם את מלוא היתרונות המופיעים לעיל, אנו ממליצים לכם להעניק בלעדיות למשרד התיווך אותו אתם שוכרים לצורך מכירת הנכס.