בעולם בו אופציות הנדל"ן נמצאות בכל פינה אין ספק כי בחירה נכונה ומוצלחת ברכישת נדל"ן מתחילה בצעד הראשון והוא בחירת הנכס המתאים והראוי ביותר עבורנו. רכישת נדל"ן יכולה להיות הן לצורך אישיים כגון מגורים והן לצורך השקעה ומינוף כספי חיסכון השוכבים בעו"ש בחוסר מעש.

 

בין אם אתם מתעניינים ברכישת נדל"ן לצרכי מגורים ובין אם לצורכי השקעה זה הזמן להבין מדוע באמצעות מתווך מקצועי ומנוסה הבקיא ברזי מקצועו תוכלו לבצע את הרכישה הנבונה והמוצלחת עבורכם.

 

היתרונות ברכישת נדל"ן באמצעות מתווך

רכישת בית או דירה יכולה להיות משימה לא פשוטה עבור אנשים רבים אשר במרבית המקרים זו תהיה הפעם הראשונה בחייהם בה ביצעו רכישת נדל"ן. בדיוק על מנת להתגבר על קושי זה והעדר הניסיון, נכנס המתווך לתמונה ומסייע לרוכש הטרי בבחירת הנכס.

בין היתרונות הבולטים ברכישת נדל"ן באמצעות מתווך ניתן למצוא את הדברים הבאים:

  • מתווך נדל"ן יעזור לכם למצוא את הנכס הנכון במיקום הנכון ובמחיר הנכון המתאים לכיסכם. בשל הניסיון שצבר, יוכל המתווך לסייע לכם להבין מהו הנכס המתאים עבורכם בהתאם לנתונים שתציגו לו.
  • בהעדר כישורים מתאימים בפרט בתחום הנדל"ן, יוכל המתווך לנהל עבורכם מו"מ עם בעלי הנכס ולהתמקח עמו על מחיר הדירה. מתווך יוכל גם להסב את תשומת ליבו של בעל הנכס לטווח מחירי השוק בנכסים דומים ובכך לגרום לו להבין כי המחיר שדורש מופקע.
  • מתווך עשוי להקל עליכם למצוא את בית חלומותיכם מבלי להשקיע שעות בחיפוש באתרי אינטרנט שונים ועלונים כאלה ואחרים. למתווך מגוון רחב של נכסים אשר בקלות יוכל להתאים לכם את הנכס הראוי בהתאם לנתונים שתציגו לו.
  • מתווך מקצועי ומנוסה יוכל אף לפרוס בפניכם את טווח המחירים הריאלי של סוג הנכס אשר תרצו לרכוש ובכך תוכלו לדעת אם הדבר כלל אפשרי מבחינתכם. בהעדר תקציב מתאים לסוג הנכס, יוכל המתווך לאתר עבורכם נכס חילופי אשר אינו נופל מרמתו מזה שדמיינתם.

היתרונות ברכישת נכס באמצעות מתווך כפי שניתן לראות רבים ומגוונים ולא ניתן להכלילם תחת רשימה אחת סגורה ומצומצמת.

 

מה צריך לדעת לפני רכישת נדל"ן באמצעות מתווך

שאלה מתבקשת העולה כאשר מעוניינים לרכוש נכס באמצעות מתווך היא מה עלינו לדעת לפני נקיטת צעד זה.

ובכן, מתווכים בדרך כלל מייצגים את הקונה והמוכר יחד בתהליך רכישת ומכירת הנכס. המתווך מסייע לוודא שהקונה והמוכר מרוצים מהעסקה וכן מסייעים להם לנהל את תהליך המכירה בצורה חלקה ככל האפשר. המתווך בדרך כלל מלווה את הרוכש והמוכר עד שהעסקה נסגרת לרבות חתימה על חוזה המכירה וביצוע פעולות משפטיות ראשוניות שונות.

רוב מתווכי הנדל"ן עובדים על בסיס עמלות ומרוויחים אחוז ממחיר הנכס הנמכר. בדרך כלל, אחוז העמלה שיגבה המתווך עבור שירותו יהיה בין  1% עד 3% משווי הנכס כאשר הממוצע הינו 2%. כמובן שניתן לסגור על שכר טרחה שונה עם המתווך בהתאם לצרכים ומה שהוסכם בין הצדדים.

מתווכי נדל"ן גובים את שכרם כאשר הם מתקשרים עם קונה ומוכר יחד ומלווים את הצדדים עד שהעסקה נסגרת לשביעות רצונם.

 

הדברים הקטנים שיש לשים אליהם לב ברכישת נכס

כאשר רוכשים נכס בפרט כשמדובר בפעם הראשונה, יש ליתן את הדעת למספר דברים עיקריים אשר יכולים להשפיע על תהליך הרכישה. גם אם מדובר בדברים אשר לכאורה נראים קטנים ופשוטים אין להקל בהם ראש.

דעו מה אתם רוצים. חשבו איך הייתם רוצים שיראה הבית שלכם, האם יהיו בו ארבעה חדרי שינה ובריכה או שמא תסתפקו בדירה עם מרפסת. האם אתם מעדיפים נוף עירוני או דווקא מרפסת פתוחה לשדות והרים.  

ישנן דרכים רבות היכולות לסייע לכם לאתר את הבית שברצונכם לרכוש. ניתן להתרשם מבתים של קרובים ובני משפחה. ניתן לצפות בגלריית נכסים באתרי האינטרנט השונים של המתווכים וכו'.

בבחירת נכס נדלני חשוב לקחת בחשבון את המצב הכלכלי שלכם ויכולת החזר חודשית. בדקו מהו הון העצמי שלכם, מה גובה המשכנתא שתצטרכו ליטול עבור רכישת הנכס והאם יש צורך בהשקעת כספים על שיפוצו.

 

כיצד לבחור מתווך מקצועי ומנוסה

עם פיתוח רשת המדיה והאינטרנט, כיום בלחיצת כפתור ניתן למצוא בעלי מקצוע שונים המציעים את שירותם לרבות מתווכי נדל"ן. כאשר מעוניינים לבחור במתווך מקצועי ומנוסה אשר יסייע לכם לרכוש את הנכס המושלם עבורכם, יש לזכור בראש ובראשונה כי רכישת נדל"ן אינה דומה למוצר אחר.

ברכישת נדל"ן תצטרכו להוציא מכיסכם סכומי כסף לא מבוטלים וככל הנראה אף תיטלו משכנתא למשך שנים ארוכות. אין צורך להרחיב אודות עוגמת הנפש העלולה להיגרם לרוכש אשר יתקשר בעסקת נדל"ן אשר בסופו של יום תתברר כעסקה כושלת אשר אינה לרוחו ולציפיותיו. מסיבה זו, כאשר בוחרים מתווך נדל"ן יש לברר אודות ניסיונו וכישוריו.

בדרך כלל, ניתן לעשות זאת באמצעות לקוחות ממליצים או באמצעות חברים ובני משפחה אשר טופלו על ידו והתרשמו כי אכן מדובר בבעל מקצוע אמין, איכותי ומנוסה. אל תתפשרו על הנכס שלכם, בחרו מתווך מקצועי והגשימו את חלום הנדל"ן שלכם.