הכנת נכס למכירה - דירות למכירה

עומד לרשותכם נכס למכירה? בכתבה שלפניכם תוכלו למצוא מגוון רחב של טיפים מעשיים אשר יסייעו גם לכם להכין את הנכס המיועד להליך המכירה.

הכנת נכס למכירה מהווה את הפעולה הבסיסית ביותר אותה תדרשו לבצע לפני פרסום הנכס. פעולה זו תאפשר גם לכם לקדם את תהליכי המכירה ולחשוף על הצד הטוב ביותר את הנכס בפני הרוכשים הפוטנציאליים.

סדר הפעולות הנדרשות לצרכי הכנת הנכס למכירה, משתנה בהתאם לסוג הנכס (דירה, בית פרטי, משרד, חנות, מגרש וכדומה) ובהתאם למצבו התחזוקתי.

על מנת לסייע גם לכם להכין את הכנס המיועד למכירה, החלטנו להתרכז בשורות הבאות בעיקר בהכנת נכסים מסוג דירות ובתים פרטיים.

 

 

הכנת דירה ו/או בית פרטי למכירה - מהיכן מתחילים?

ברגע בו קיבלתם החלטה למכור את הדירה ו/או הבית הפרטי שבבעלותכם, אנו ממליצים לכם להתחיל בסדר פעולות שכל אחת מהן נועדה להכין את הנכס המיועד להליך המכירה.

בשלב הראשוני והבסיסי ביותר, אנו ממליצים לכם להיפטר מכל פריטי הציוד והריהוט אשר אינם נחוצים לכם עוד וזאת במסגרת הליך פינוי דירות למכירה המוצע לכם על ידי נותני שירות העוסקים בתחום ו/או בכוחות עצמכם.

מטרת הפינוי היא לאוורר את סביבת המגורים ולהיפטר מכל אותם פריטי תכולה אשר אינם נחוצים לכם עוד.

לאחר פעולת הפינוי המקדימה, אנו ממליצים לכם לארגן ולסדר את יתר פריטי התכולה והריהוט אותם בחרתם שלא להוציא מסביבת המגורים.

 

סביבת מגורים מוארת

סביבת מגורים חשוכה מרתיעה רוכשים, ולכן, אנו ממליצים לכם לדאוג לסביבת מגורים מוארת אותה ניתן ליצור באמצעות מספר פעולות פשוטות כגון:

- נקו חלונות ותריסים

- וודאו שכל גופי התאורה בביתכם פועלים

- הוסיפו גופי תאורה באזורים מוחשכים יחסית

- הציבו גופי תאורה עומדים בחללי מגורים גדולים

טיפ קטן גדול: כאשר אתם מציגים את הבית/דירה לרוכש הפוטנציאלי, הקפידו להדליק את כל האורות בבית ללא קשר לשעת היום.

 

צבע וסיוד - מתי הוא הכרחי?

קירות נקיים, צבועים ומסוידים הם ללא ספק אחד מהאלמנטים הסביבתיים התורמים לחזות הכללית של הדירה ו/או בית המגורים המיועד למכירה.

ברוב המקרים, מומלץ לסייד ולצבוע אזורים בהם מופיעים כתמי עובש או רטיבות, אך מכיוון שפעולת הסיוד הינה פעולה יחסית זולה ומהירה, אנו ממליצים לכם לסייד ולצבוע את כל קירות הדירה או הבית כחלק משלבי הכנת הנכס למכירה.

 

סביבת המטבח 

כאשר אתם מכינים את סביבת המגורים למכירה, חשוב להקדיש תשומת לב מרבית לסביבת המטבח.

לצורך הכנת סביבת המטבח אנו ממליצים לכם בין היתר לטפל (במידת הצורך) בברזים דולפים, ארונות מטבח רעועים וכדומה.

כמו כן, מומלץ להחליף ידיות ישנות בארונות המטבח, לבצע חיטוי מקצועי למשטח השיש, לקרצף כתמי שומן נוקשים, לוודא שמערכת האינסטלציה תקינה ופועלת כראוי ובכלל לסדר ולנקות את סביבת המטבח בכל פעם שמגיע אליכם רוכש פוטנציאלי על מנת לראות את הנכס.

 

טיפ קטן גדול: ריחות של בישול ואפייה ידועים כמקדמי מכירה, ולכן, אנו ממליצים לכם לדאוג שיעמדו לרשותכם תמציות של וניל אותן מומלץ להכניס לתנור מספר דקות לפני שמגיע לשטח הדירה רוכש פוטנציאלי.

חדרי רחצה ושירותים

את סביבת חדרי הרחצה והשירותים מומלץ לאבזר באלמנטים דקורטיביים פשוטים כגון: וילון אמבטיה חדש, מתלה מגבות דקורטיבי, מראות עם מסגרות גדולות, סל כביסה, פחי אשפה חדשים וכדומה.

במידת הצורך, אנו ממליצים לכם להחליף גם את ראשי הברזים במקלחת ולדאוג לניקוי יסודי של אריחי הקרמיקה עד להברקה מלאה.

כמו כן, חשוב להקפיד על תאורה מקסימאלית בחדרי הרחצה והשירותים ובמידת הצורך להאיר אותם גם באמצעות גופי תאורה תלויים.

שיפוץ כללי בסביבת המגורים - מתי?

שיפוץ כללי הוא ללא ספק אחד מהאמצעים היעילים ביותר לשדרוג סביבת המגורים, ולכן, אנו ממליצים לכם לשקול זאת בהתאם למצב התחזוקתי של סביבת המגורים.

בניגוד לדעה הרווחת, שיפוץ כללי אינו כרוך בהוצאות גבוהות במידה והוא מיועד לצרכי הכנסת סביבת המגורים למכירה.

אומנם עלויות השיפוץ נקבעות בהתאם למצב התחזוקתי של הדירה/בית, אך כל השקעה כספית שלכם בהליך השיפוץ, תאפשר לכם לחשוף בפני הרוכשים הפוטנציאליים, סביבת מגורים משופצת ומשדורגת.

 

את השיפוץ מומלץ לקיים בעיקר בסביבת מגורים ישנה ו/או בסביבת מגורים בה לא בוצעו עבודות שיפוץ מזה מספר שנים.

מה כדאי וחשוב לשפץ?

כאשר ניגשים להליך שיפוץ לצרכי הכנת הדירה/בית למכירה, חשוב למקד את הליך השיפוץ בעיקר באלמנטים הדירתיים הבולטים לעין, לרבות, סיוד וצבע בקירות, תיקון או החלפה של תריסים, חלונות ורשתות, טיפול נקודתי בדלתות פנים, תיקון או החלפה של ארונות מטבח וכדומה.

כמו כן, אנו ממליצים לכם לאבזר את סביבת המגורים באלמנטים דקורטיביים המוסיפים מימד של עיצוב כגון: וילונות, מראות, מפות מעוצבות על שולחן האוכל, אהילים דקורטיביים למנורות לילה בחדרי השינה, שטיחים וכדומה.

 

לסיכום, בעת הכנת נכס למכירה, עם סכום השקעה מינימאלי תוכלו לשדרג ולייפות את סביבת המגורים גם מבלי להידרש להשקעות כספיות גדולות יותר במסגרת הליכי שיפוץ, למעט מקרים בהם הליך השיפוץ הכרחי לצורך מכירת הנכס.