היתרונות בעבודה עם מתווכים

אנשים רבים מתלבטים ארוכות לגבי האם באמת שווה לשכור מתווך שיעשה את העבודה בשבילם, או עדיף לעשות זאת לבד בתנאים האישיים שהם מציבים לעצמם ובזמנם הפרטי והנח. ישנם הרבה שיקולים והתלבטויות שכדאי לשקול לפני שמקבלים את ההחלטה הסופית בסוגיה זו.

 

הכרת השוק

באם נודה בכך או לא, יש סיבה שכל אדם מתמקצע בתחומו האישי לרמה מקסימלית בכדי להפיק תוצאוות משביעות רצון. חשוב לזכור שגם בנושא התיווך, השוק הוא דינאמי וצורך ידע מעמיק וקשרים נכונים להכרתו ובכדי לפעול על פי כלליו השונים. כתוצאה מכך יש יתרונות בעבודה עם מתווכים. אדם שמכיר את השוק מביא עימו יתרונות גדולים כאשר המשמעותי ביותר מביניהם הוא הספק גדול של מבחר ומגוון בזמן קצר יחסית ולעתים, ואף מקרה זה אינו נדיר כלל, הוזלת הוצאות משמעותית למרות שכר הטירחה והאחוזים שהוא לוקח על עבודתו.

יתרונות בעבוה עם מתווך

מתווך ידע להעלות את ערך הנכס שלעתים המוכר עצמו לא ידע להעריך כשורה, ויגרום גם להפסד כלכלי מסויים וגם יבזבז שעות ואנרגיה על לנסות למכור נכס שמלכתחילה בעזרת דעה מקצועית יכול להעשות בפשטות, קלות ויעילות. במידה וישכור איש מקצוע שמבין את השוק ויודע מה מחפשים בו וכיצד הדבר יכול לתרום למכירה עצמה על ידי מיקסום הפוטנציאל הגלום בו יעשה ייעול עבודה.
בסופו של דבר מתווכים הם גם מוכרים, ומתוך כך במידה והם אנשים הגונים תמיד יראו את האינטרס של מי ששכר אותם בראשם.
התאמה תקציבית היא עוד יתרון שיש למתווכים מקצועיים, מאחר והם מכירים את השוק הם יוכלו לתת הערכה קוהרנטית למצב הנכס והערך הריאלי שניתן לקנות או למכור אותו.
מתווכי הדירות מתעדכנים בתדירות שוטפת און ליין על פי מצב השוק. מתווך שמכיר את האזור בו נמצא הנכס , סביר שגם ידע למכור אותו בזריזות ויעילות, זהו עוד שיקול שכדאי לקחת בחשבון לפני בחירת המתווך.
מתווכי דירות בעלי ניסיון ידעו להתמקח בשביל לקוחותיהם, כאשר המטרה בראשם היא להשיג תמיד את העסקה הטובה והנכונה ביותר ללקוחותיהם, וזאת על פי איכות, מדד ומחיר ביחס לשוק הכולל.

לסמוך או לא לסמוך?

בסופו של דבר הדאגה המשמעותית של האנשים היא האם לסמוך על המתווכים שהם אכן משיגים את העסקה הנכונה והטובה ביותר עבורם, שלא נעשית בעסקה רמאות בזדון ומקרים דומים.
ישנם בדיקות שניתן לעשות לפני בחירת חברת תיווכים, או איש תיווך לעסקה: מתווך טוב והגון יבין שעסקת תיווך נשארת לשנים, לכן שירותי תיווך שמתבצעים על ידי חתימות על חוזים הם שירותים מתמשכים ואינם נגמרים רק במעמד זה של סגירת העסקה.
כל הקשרים שבין המוכר לקונה נעשים לרוב על ידי חברות התיווך השונות, ולכן האינטרס של המתווך והחברה שלו היא לתת את העסקה הטובה והנכונה ביותר עבור לקוחותיה.
השלכות לעסקה רשלנית תקפות לכל עניין בבית משפט ולכן אם שוכרים מתווך בעל רשיון מוסמך ובודקים שאכן רשיון זה תקף ואינו 'פרוץ', ניתן להרגע ולתת לו לעשות את עבודתו.
במידה וזה לא מה שמשקיט את המצפון לגמרי, תמיד ניתן לעבור על סעיפים בחוזה, כולל תנאי תשלום והצבת יעדים שימקדו את המתווך לדברים כמו זמן ותאריך, שעות עבודה וכדומה. עוד צעד חכם בבחירת מתווך תהיה להעזר בהמלצות של אנשים שעבדו מולו בעבר ויש קשר אישי איתם, אלו יוכלו לתת מענה נכון לדאגות הצפות על פני השטח. לכן, בשביל אכן לסיים עסקה בראש שקט כל הסיבות תקפות, ניתן לשכור איש מקצוע ואולי אפילו להרוויח מהדבר מכל הבחינות האפשריות.