לוח הומלי

הן מי שמתכוונים למכור דירה והן מי שרוצים לקנות, מתוודעים לקושי בביצוע העסקה; מכירת דירה או רכישתה מושפעות מגורמים שונים וכרוכות בשיקולים שונים,ולא אחת עלולה הדרך אל הדירה להפוך למסע מפרך ומייגע. מכירה או קנייה של דירות מתיווך עשויות להיות קלות יותר.

 

נעים מאוד, מתווך


דירות מתיווך המוצעות בשוק הן דירות זמינות, אשר מייתרות את ההכרח הבלתי נמנע להישחק בגלגלי הביורוקרטיה, לטבוע בים הניירת ולתעות במבוכי הפרוצדורות, הנהלים, החוקים, התקנות, הכללים, ההגבלות, האילוצים ושאר המעקשים והמכשולים, כל מה שעלול להיות מנת חלקם של מי שפוגשים בראשונה את שוק הנדל"ן ללא מצפן וללא צל צלו של מושג על מהותו ועל הגורמים הפועלים בו.

מתווכים מנוסים עשויים לסייע לכם הן במכירת דירה(איתור רוכשים פוטנציאליים תוך שכנועם להסכים לקנות את הדירה במחיר הרצוי לכם) והן בקנייתה (ניהול משא ומתן מקצועי וענייני עם מוכרי הדירה במטרה להוזיל את עלותה). הם מכירים את השוק ואת המחירים, הם יודעים להתאים לכם את הנכס הרצוי והם מראים לכם רק דירות מתיווך המתאימות לתקציב ולטעם שלכם. מכל הסיבות האלה הם בעלי מקצוע מבוקשים יחסית על ידי הקהל הרחב, בעיקר, כמובן, בתקופות הפריחה של הנדל"ן.

היתרונות


מתווכים כמוהם כדגים בים הנדל"ן. כאנשי מקצוע הם מכירים את התחום לפניי ולפנים, יודעים היכן מונחות האבנים שאין להן הופכין מזה והיכן, לחלופין, טמונים הפנינים והאוצרות הנדל"ניים.אם נקדים בסיכום הנושא נגיד, שכאשר אתם פונים אליהם ומשלמים עבור השירות אתם בעצם לא מוציאים כסף אלא חוסכים אותו, בעיקר בגלל שתי הסיבות הבאות:

שקלול כדאיות–מתווכי דירות עשויים לשקלל עבורכם את כלל המרכיבים העשויים להצביע על כדאיות רכישת דירה באזור מסוים או על העדרה. היכרותם את השוק מאפשרת להם להציע לכם מגוון נכסים במחירים אטרקטיביים, על פי התקציב העומד לרשותכם.
מקצועיות–מתווך מקצועי יודע מהן השאלות הרלוונטיות שצריכות להישאל כאשר מבצעים מכירה או קנייה של נכס. במקום להיחשף ישירות אל מניפולציות ואולי אף לנוכלויות של אנשים נעדרי מצפון, שרלטנים או אנשים נורמטיביים וטובים שבסך הכול רוצים, באופן טבעי ולגיטימי, למקסם את הרווח ואת התועלת של הכסף ו/ או של הנכס, המתווך יבצע עבורכם את המשא ומתן. בזכות הידע והניסיון שצבר, סביר להניח כי הוא ישכיל לנהל את המשא ומתן באופן שיאפשר לו להפיק ולמצות עבורכם את הטוב ביותר.


דירות מתיווך – ההגדרות


דירות מתיווך הן דירות מפולחות, ממוינות ומסומנות; דירות שנמצאות במצאי ובמלאי הדירות האטרקטיביות; דירות "צבועות"; דירות חמות. כאשר אתם מציעים נכס למכירה או מבקשים לרכוש כזה באמצעות מתווך, אתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שתקבלו ייעוץ מקצועי אפקטיבי, אשר יסייע לכם למצוא קונה אידיאלי לדירה שאתם מעוניינים למכור כמו גם לדירה שאתם רוצים לקנות.

דירות מתיווך הן דירות שעברו טיפול מקצועי, נמצאו ראויות להימכר ושהינן זמינות. בדרך כלל ניתן לראות על חלונות הראווה של משרדי תיווך פרטים על אודות דירות שונות המוצעות למכירה, לרבות המחירים המבוקשים על ידי בעליהן. גם פרטי הדירה שאתם מעוניינים למכור עשויים להופיע בחלון, אם וכאשר תשכרו את שירותיו של משרד מתווכים.


חשיבות תיאום ציפיות בקנייה או במכירת דירות מתיווך


גורמים שונים, רבים מהם בלתי צפויים, עשויים/ עלולים להשפיע על הסיכוי להצליח למכור או לקנות נכס –גורמים תלויי מקום, זמן, כסף, תנאי שוק ועוד. לכן, מתווך דירות מקצועי והגון לא יוכל לערוב לכם, כי תוכלו למצוא אצלו דירה "עוד היום" או "כבר מחר".

מתווך הגון לא ישלה אתכם, אבל יפעל ללא לאות למציאת הנכס שהנכם מעוניינים לקנות או קונה לדירה שאתם רוצים למכור. מתווך מקצועי ודאי ישקיע למענכם, לקוחותיו, כל משאב נדרש וכל מאמץ אפשרי, על מנת לסייע לכם להשיג את מבוקשכם בתוך פרק זמן קצר ככל שניתן. אבל כפי שגם אתם ודאי מבינים – לא הכול תלוי בו.


השורה התחתונה– שורת הרווח


כאשר שוקלים את היתרונות של השגת דירות מתיווך עשויות להתברר הכדאיות והתועלת של תשלום עבור שירות מקצועי של מתווך. בסופו של חשבון – גם הכסף שאתם משלמים לו ואולי בעיקר הכסף, שכר עבודתו, עשוי, בגדול בחשבון כולל וסופי, להשתלם לכם: הוא עשוי לגרום לקניית דירה בסכום נמוך יותר מהמשוער ואף מהמתוכנן ולמכירת דירה בסכום גבוה מהמשוער ומהמתוכנן. שתהיה לכם עסקה טובה והרבה בהצלחה בנכס החדש!