רכישת נדל"ן במיוחד כשמדובר בנכס יד שנייה מחייבת ביצוע פעולות שונות הקשורות ברכישת הנכס והשבחתו. בין אם מדובר בדירה להשקעה ובין אם למגורים הרי שללא ספק ישנן פעולות נלוות לרכישת הנכס אשר נצטרך לבצע לצורך רכישתו והשלמת העסקה. שכירת שירותיו המקצועיים של עורך הדין למשל אשר יוודא כי זכויותנו המשפטיות בנכס נשמרות, היא פעולה הכרחית אשר לא ניתן לוותר עליה.

כפי שנראה מיד, רשימת בעלי מקצוע הקשורים בעקיפין ובמישרין לרכישת נכס ארוכה ומגוונת. יש לזכור כי בחישוב עלות רכישת הנכס יש לקחת בחשבון גם את ההוצאה הכספית הנלוות אשר לעיתים יכולה להסתכם באלפי שקלים ואף יותר.

 

עורך דין המתמחה בדיני מקרקעין

רכישת דירה היא פעולה משמעותית ביותר עבור רובנו. חלקנו הגדול רוכש לרוב פעם אחת בחייו דירה וגם למשקיעים שביננו אשר ראו דבר או שניים, עדין מדובר בביצוע עסקה אשר יש לנהוג בה במשנה זהירות.

מסיבה זו, כאשר אנו נרכוש דירה אנו נרצה להיות בטוחים במאת האחוזים כי העסקה שנבצע תהיה תקפה מבחינה משפטית ולא תסבך אותנו לאחר מכן בבעיות כאלה ואחרות. עורך דין המתמחה בדיני מקרקעין, יפעל ויבדוק עבורנו את מצבו המשפטי של הנכס הן מבחינת חובות כספיים לרשויות השונות והן מבחינת חריגות בניה אשר עלולות לסבך אותו מאוחר יותר בעבירה פלילית.

עורך הדין אף ינסח או יבדק את הסכם מכר הדירה ויוודא כי ההסכם מכיל את כל ההוראות הנדרשות על מנת שזכויותינו ישמרו. במידה ותתעורר בעיה משפטית, עורך הדין יתריע בפנינו על בעיה זו וימליץ לנו באיזה אופן לפעול על מנת שניתן יהיה להתגבר על בעיה זו. זהו לא סוד כי בחלק לא מבוטל מהמקרים, עסקאות נדל"ן מתפוצצות עקב בעיה משפטית כזו או אחרת אשר התגלתה בעת בדיקת מצבו המשפט של הנכס.

שכר טרחת עורך דין לרוב יהיה אחוז משווי העסקה כשאליו תתלוונה הוצאות כספיות נוספות כגון תשלום אגרת רישום משכון או הערת אזהרה. ליווי עסקת רכישת נדל"ן ע"י עורך דין המתמחה בתחום היא פעולה אשר אין לוותר עליה או להמעיט בערכה.

 

יועץ משכנתאות

כמעט כל רוכשי הדירות בישראל מוכרחים ליטול משכנתא לצורך רכישת הדירה. מחירי הדירות בישראל אשר הולכים ומטפסים מידי שנה אינם מאפשרים בפרט לא לזוגות הצעירים לרכוש נכס ללא נטילת הלוואה מהבנק. תנאי המשכנתאות והתחרות הקיימת בשוק הם עולם ומלאו הדורש ידע ובקיאות בנושא.

היות ומשכנתא היא הלוואה ארוכת שנים, גובה הריבית וההחזר החודשי ישתנה בהתאם לנתונים שונים הקשורים בתנאי ההלוואה. נטילת משכנתא בתנאים נכונים ומדויקים יכולה לחסוך לרכוש בסופו של דבר עשרות אלפי שקלים בהחזר החוב, סכום כספי אשר ללא ספק יכול להשקיע בתחום אחר בחייו.

יועץ משכנתאות הוא הגורם המקצועי אשר בקיא בתנאי ההלוואות הניתנים על ידי הבנקים השונים ויוכל לסייע לרוכש ליטול את ההלוואה נכונה עבורו בתנאים המתאימים ביותר אשר יכולים בסופו של דבר לחסוך לו הרבה כסף. מעבר להתעסקות בעולם זר ולא מוכר, יועץ משכנתאות ילווה אף את הרוכש בתהליך נטילת המשכנתא ויעזור לו להפיק את הטוב ביותר שניתן.

שכר טרחתו של יועץ משכנתאות מסתכם בכמה אלפי שקלים אך במבט כולל יכול לסייע לרכוש לחסוך עשרות אלפי שקלים.

 

מתווך נדל"ן

רכישת דירה באמצעות מתווך נדל"ן נפוצה יותר כאשר אנו מדברים על דירה יד שניה. מתווך נדל"ן הוא הגורם הראשוני למעשה אשר נצטרך לצורך רכישת הנכס שלנו או דירת המגורים. באופן טבעי, למתווך הנדל"ן מאגר נכסים הנמצאים בטיפולו וכן ידע והיכרות עם סביבת הנכס ושאר הדברים הקשורים בו.

מתווך נדל"ן הוא גם החוליה המקשרת בין הרוכש למוכר ומסייע להצלחת העסקה באמצעות תיווך נכון ומוצלח בין השניים. היכרותו של מתווך הנדל"ן עם הנכסים הנמצאים באזור בו תרצו לרכוש את הנכס יכולה לתרום רבות למציאת הנכס המתאים עבורכם התפור בדיוק למידותכם כפי שרציתם. פעמים רבות הידע הקיים בידי מתווך הנדל"ן שווה הון בפרט לרוכשים אשר זו להם הפעם הראשונה בביצוע עסקת מקרקעין.

 

שמאי מקרקעין

כאשר מתעוררת שאלה בנוגע לשוויו של הנכס אין כל מנוס מהזמנת שמאי מקרקעין מקצועי ומוסמך אשר יבדוק ויערך את ערכו האמיתי של הנכס הנרכש. שמאי מקרקעין יכול גם לבדוק את הנכס במקרים שערכו ברור אך הרוכש מעוניין לקבל חוות דעת מקצועית אובייקטיבית בנוגע לשוויו וכדאיות העסקה.

בדיקת ערכו של הנכס טרם רכישתו יכולה לסייע לנו להבין מהי ערכה האמיתי של עסקת הנדל"ן וכן כמה רחוקים אנו ממחירי השוק המקובלים. ככל ושמאי המקרקעין יציג נתונים אשר אינם משקפים ריאלית את דרישתיו של המוכר, הרי שניתן יהיה לנהל משא ומתן חוזר בניסיון להגיע לעמק השווה או לחילופין לבטל את העסקה.

אין ספק כי רכישת נדל"ן כרוכה בקבלת סיוע מבעלי מקצוע שונים אשר יחדיו ישלימו עבורכם את קבלת הנכס במהירות, בקלות ובראש שקט. בעת רכישת נדל"ן הכינו לכם רשימת בעלי מקצוע רלוונטים בהתאם לצרכיכם וודאו כי העסקה מתבצעת בהצלחה.