לרוב, התלבטות בין רכישת בית עם גינה או דירה תעלה כאשר אנו מעוניינים לרכוש נכס למגורים ולא להשקעה. באופן טבעי, גינה מקנה יתרונות רבים בסביבת המגורים שלנו ולא אחת זוגות רבים יעדיפו להתפשר על פרטים רבים בבחירת הנכס אך לא על גינה וחצר.

 

 

בית עם גינה אמנם מעניק יתרונות מסוימים אשר לא קיימים בדירת מגורים אך יחד עם זאת במבחן התוצאה לא בהכרח מתאים לכל רוכש ומסיבה זו יש לשקול היטב רכישה שכזו. כפי שנראה מיד, בית עם גינה דורש תחוזקה מתמדת והוצאה כספית לא קטנה. רבים יעדיפו דירת מגורים עם מרפסת אך בסופו של דבר מדובר בהעדפה אישית כל אחד לפי טעמו ורצונו.

 

היתרונות שמעניקה גינה לבית המגורים שלנו

אפשר למנות יתרונות רבים הקיימים בגינה בבית מגורים. גינה היא מקום משחרר אשר אפשר לעצבה, לטפחה ולהשקיע בה את מיטב כשרוננו. גינה יכולה להיות מקום מושלם לארוחות משפחתיות או לאירוח חברים וקרובים. ניתן בגינה לקיים אירועים משפחתיים וככל שהדבר מאפשר אף לאבזרה בבריכת שחייה, ג'קוזי וכו'.

גינה משמשת אף אזור מושלם לניקוי הראש והמחשבות זאת כמובן בתנאי שהיא מטופחת ומאפשרת שהייה בה. גינה למעשה היא אזור ירוק בסביבת המגורים שלנו המאפשרת לנו להימלט מהאזור האורבני ולחוש את הטבע באופן הכי קרוב שניתן בסביבה העירונית.

 

אם כן מהם החסרונות בגינה 

היתרונות הגלומים בבחירת נכס לרכישה עם גינה הם אכן לעיתים מפתים וקורצים. יחד עם זאת, אין להתעלם ממספר אלמנטים הקשורים ברכישת בית עם גינה אשר יש כאלה אשר יגדירו אותם כחסרונות.

  1. בית עם גינה דורש תחזוקה שוטפת על בסיס שבועי / חודשי והתעסקות לא קטנה. על מנת שהגינה תהיה מושקעת ותהווה מקום בטיחותי אשר כיף לשהות בו יש להשקיע לא מעט בטיפוחה. גזימת דשא, הפעלת מערכת השקייה, תחזוקת העצים והשיחים וכו'. התעסקות זו דורשת זמן יקר.
  2. עלות כספית גבוהה. לצורך תחזוקת הגינה, יש לקחת בחשבון כי נצטרך להוציא סכומי כסף לא קטנים מכיסנו לצורך תחזוקתה ושימורה. מעבר לדברים הבסיסים אשר יש להשקיע בגינה כגון טיפוח העצים, הדשא וכו' הרי שבעלי מקצוע העוסקים בתחום הגינון עולים לא מעט כסף ויש להיערך לכך בהתאם.
  3. באופן טבעי בית עם גינה מעלה את הסיכון להיתקלות עם חרקים שונים לרבות ג'וקים ומעופפים אחרים. ישנם אנשים רבים אשר אינם מסוגלים להתמודד עם תופעה זו וחודשי הקיץ החמים עלולים הם לסבול מהתקפי חרדה כאשר יבחינו בחרק כזה או אחר.

 

אולי בכלל דירה עם מרפסת היא התחליף המושלם לבית עם גינה

חשוב לזכור כי גינה שאינה מטופחת ומוזנחת היא גינה לא שימושית ואף מסוכנת. עשביה לא גזומה, שיחי פרא עבותים וחפצים שונים הזרוקים בגינה כל אלו מהווים חממה למזיקים שונים העלולים להשתכן בגינתכם ולהוות סכנה לתושבי הבית.

רוכשים אשר מראש יודעים כי אין ביכולתם או בתקציבם לתחזק גינה מוטב להם לשקול רכישת דירת מגורים עם מרפסת אשר תהווה תחליף ראוי לגינה. מרפסת היא מעין גינה קטנה אך אינה דורשת תחזוקה כפי שגינה דורשת. במרפסת אין צורך לתחזק צמחיה, גדר או כל דבר אחר מלבד הריהוט שנרצה להניח בתוכה.

אמנם מרפסת אינה גינה אך כיום בשל המודעות הקיימת לאזור ירוק וטבעי בסביבת המגורים, צמחו להן מרפסות גדולות ממדים אשר מאפשרות את טיפוחן בדומה לגינה לרבות הנחת עציצים, עצי נוי, דשא סנטטי וכו'. מעבר לכך, רכישת דירה עם מרפסת ייתכן ותהיה זולה יותר מבית עם גינה הן בשל שטח האדמה הקטן יותר שרוכשים והן בשל התחזוקה הזולה שלה בהשוואה לגינה.

 

בסופו של דבר מדובר בהעדפה אישית ומומלץ להתייעץ עם בעלי מקצוע

בית עם גינה, דירת מגורים או דירה עם מרפסת הם בסופו של דבר עניין אישי אשר כל רוכש ורוכש יחליט בהתאם לתקציבו הכספי, רצונותיו ויכולת התחזוקה שלו לאורך זמן. ככל ומדובר במשפחה עובדת אשר זמן הפנאי שלהם מועט, יש לשקול בכובד ראש רכישת בית עם גינה.

אלו אשר חשוב להם סביבה טבעית באזור המחייה שלהם ותקציבם הכלכלי מאפשר זאת, ניתן במידת הצורך לפנות לבעלי מקצוע אשר תפקידם לתחזק גינות ולטפחן. לרוב מדובר בהוצאה כספית קבועה תמורת טיפוח מתמיד של הגינה ושמירה עליה.

היכרות טובה יותר עם סביבת הכנס טרם נרצה לרכוש אותו היא אחד הדברים המרכזיים והחשובים כאשר אנו מעוניינים לרכוש דירה. באופן טבעי רוכשים אשר להם זו הפעם הראשונה בה הם רוכשים דירה, עולות להם לא מעט שאלות הקשורות בנכס ובסביבתו. על מנת להסיר חששות אלו ולקבל את התשובות המדויקת לשאלות המתעוררות במהלך רכישת הנכס, מומלץ לפנות למתווך נדל"ן אשר יוכל להסביר לכם אודות הנכס וסביבתו וכמובן גם לסייע במציאת הדירה המתאימה עבורכם בהתאם לתקציבכם הכלכלי ויכולתכם.

רכישת נכס למגורים הוא לא עניין של מה בכך אשר יש להקל בו ראש. השקיעו מחשבה ובפרטים הקטנים ובמידת הצורך פנו לבעלי מקצוע אשר יכולים לפתור עבורכם לא מעט לבטים ושאלות.