אנשי מקצוע בנדל"ן

עומדים למכור את הנכס שבבעלותכם? מעוניינים לרכוש נכס כזה או אחר? זה הזמן להיחשף לרשימת אנשי המקצוע שחשוב להכיר ולהיוועץ בהם בדרך לעסקת הנדל"ן הבאה שלכם.

עסקאות נדל"ן הן הגדרה כוללת לכל סוגי העסקאות המתקיימות בענף הנדל"ן, החל מעסקאות השכרת נכסים, דרך עסקאות מכר ועד לעסקאות מכירה וקנייה של קרקעות, והן מערבות בתוכן את שני "צידי המטבע":

מצד אחד בעלי הנכס (המוכר) ומצד שני בעלי הנכס העתידיים (הרוכש).

 

ביצוע עסקאות אלו, מומלץ שייעשה באמצעות ליווי מקצועי של אנשי מקצוע שונים מענף הנדל"ן, לרבות, מתווכי נדל"ן, עורכי דין בעלי התמחות בדיני מקרקעין, שמאי מקרקעין ויועצי מס.

 

להלן מידע כללי אודות השירותים השונים המוצעים לכם על ידי כל אחד מהם:

מתווכי נדל"ן

מתווכי נדל"ן הפועלים מטעמם של משרדי תיווך ונדל"ן כאלו ואחרים, מאפשרים לכם ליהנות ממגוון רחב של שירותים מקצועיים לאורך כל שלבי עסקת הנדל"ן המתגבשת, החל משירותי ייעוץ בנוגע לקביעת שווי הנכס המיועד למכירה/קנייה, דרך שירותי איתור רוכשים/מוכרים פוטנציאליים ועד לשירותי ייעוץ בנוגע להכנת הנכס למכירה.

שירותיהם של מתווכי הנדל"ן מבוססים על הידע וההיכרות עם ענף הנדל"ן באזור בו הם פועלים, ולכן, ברוב המקרים, מומלץ להסתייע בשירותיהם של משרדי תיווך ונדל"ן מנוסים המכירים היטב את סוגי הנכסים אותם אתם מעוניינים למכור ו/או לרכוש.

כיום, קיימים משרדי תיווך בעלי התמחות ענפית במגוון רחב של סוגי עסקאות נדל"ן, לרבות, משרדי תיווך המתמחים בענף ההשכרה, משרדי תיווך המתמחים במכירה/קנייה של דירות ובתים יד שנייה, משרדי תיווך המתמחים במכירה/קנייה של דירות יוקרה וכדומה.

בניגוד למדינות אחרות ברחבי העולם בהן השימוש בשירותיהם של משרדי תיווך הינם שירותי חובה, בישראל, השימוש בשירותיהם הינו נתון להחלטתו של כל אחד מהצדדים המעורב בעסקה.

 

עורכי דין מקרקעין

עסקאות נדל"ן מכל סוג ובכל היקף כספי, חייבות להיות מלוות על ידי עורך דין מקרקעין המתמחה בדיני מקרקעין ודיני חוזים.

 

משרדי עורכי דין מקרקעין, מאפשרים לכם להסתייע במגוון רחב של שירותים משפטיים המיועדים לצרכי השלמת עסקאות נדל"ן, כאשר בין יתר השירותים המשפטיים המוצעים לכם תוכלו למצוא: ניסוח הסכמי מכר וליווי משפטי לצורך השלמת עסקאות מכר בענף הנדל"ן, ביצוע בדיקות מקדימות בנוגע להגבלות משפטיות על הנכס ו/או אימות זהותו של המוכר/רוכש, ייצוג משפטי לצורך ניהול תביעות בתחום המקרקעין בגין הפרת חוזה וכדומה, טיפול משפטי בכל סוגי עסקאות הנדל"ן וליווי משפטי המשלב בתוכו פעולות שונות לצורך השלמתן.

 

בניגוד למשרדי תיווך שהשימוש בשירותיהם הינו רשות, השימוש בשירותיהם של משרדי עורכי דין מקרקעין הינו חובה לקיומה של כל עסקת מכר בענף הנדל"ן.

 

שמאי מקרקעין

שירותיו של שמאי מקרקעין נועדו בעיקר לצרכי הערכות שווי של נכסים המיועדים למכירה/קנייה.

 

שירותים אלו מבוססים על גישות שומה שונות לפיהן ניתן לאמוד את שווי הנכס ועל הידע המקצועי העומד לרשות השמאי.

 

הערכת שווי נכסים באמצעות שמאי מקרקעין, מהווה את הערכת השווי המדויקת ביותר, ולכן, מומלץ להסתייע בשירותיו כאשר אתם מעוניינים למכור או לרכוש נכס כזה או אחר.

בנוסף, שירותיו של שמאי מקרקעין עוסקים במתן חוות דעת מקצועיות לצורך ניהול תביעות משפטיות בתחום הנדל"ן, לרבות מקרים בהם תדרשו להגיש תביעה כנגד יזם/קבלן בגין ליקוי בנייה שהתגלו בדירה בתוך תקופת האחריות.

 

יועץ מס

כל עסקת מכר בענף הנדל"ן המתבצעת בישראל מחויבת בתשלום מס, הן מצד המוכר והן מהצד הרוכש, ולכן, קיימת חשיבות רבה להיוועצות עם יועץ מס המתמחה בדיני מיסוי בכלל ומיסוי מקרקעין בפרט.

היוועצות זו, תאפשר לכם להוזיל את חבויות המס להן תדרשו ו/או להיערך בהתאם לדרישת התשלום.

מכיוון שעסקאות מכר נדל"ן הן עסקאות בהן מעורב כסף גדול, גם דרישת המס היא בהתאם, ולכן, תכנון מוקדם של חבויות המס באמצעות יועץ מס מנוסה, יאפשר לכם לבחון את כל האפשרויות החוקתיות העומדות לרשותכם לצורך הוזלה ו/או קבלת פטור מלא או חלקי מתשלום.

 

כיצד תבטיחו לעצמכם את אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחומם?