זה לא סוד כי ערך הנדל"ן במדינה ישראל עולה בהתמדה ובעשור האחרון רשמו מחירי הנדל"ן עליה של מאות אחוזים. הצפי לשנים הקרובות בקרב מחירי הנדל"ן אינו מצביע על האטה בקצב מחירי הדיוק כך שלאלו המעוניינים בהשקעה בתחום הנדל"ן בהחלט מדובר בחגיגה של ממש. היצע הדירות להשקעה יחד עם ריבוי האפשרויות הקימות בשוק גורמים לא אחת בקרב המשקיעים להתלבטות בבחירת אזור ההשקעה המועדף, סוג הנכס להשקעה ועוד שאלות כבדות משקל הדורשות בירור בטרם הרכישה. במאמר קצר זה, ננסה לפשט כל שניתן את התהליך ההכנה לרכישת נדל"ן להשקעה. נראה מהם השיקולים שיש ליתן אליהם את הדעת כאשר ניגשים לרכוש נכס להשקעה ולבסוף נמליץ על דרך אשר לטעמנו יכולה לסייע לכם בבחירת נכס מוצלח.

הבינו לאיזו מטרה ישמש הנכס שתרצו לרכוש לצורך השקעה

כאשר מעוניינים לרכוש נכס להשקעה יש להבין תחילה לאיזו מטרה נרצה שהוא ישמש אותנו.

משקיעים רבים ירצו לרכוש נכס להשקעה במובן של השכרה לטווח ארוך ואילו אחרים ירצו נכס להשקעה לטווח קצר בסגנון Airbnb.

משקיעים אחרים ירצו דווקא לרכוש משרד להשקעה ולא דירת מגורים.

תכנון נכון והבנת סוג הנכס אשר נרצה לרכוש לצורך השקעה, ימקדו אותנו באופציות הקיימות ויסייעו לנו לבצע את הרכישה המוצלחת.

בחירת סוג הנדל"ן אשר נרצה להשקיע בו, ככל הנראה תהיה מושפעת מתקציב המזומנים שברשותנו, ההתעסקות עם השוכרים השונים וכו'.

לדוגמא, משקיע אשר מעוניין בשקט תעשייתי, יעדיף להשכיר את הנכס שברשותו לטווח ארוך גם ברווח כלכלי נמוך יותר ממשקיע אשר יבחר את השכירות לטווח קצר.

 

מה מידת המעורבת שלכם בנכס שרכשתם להשקעה

מהי מידת המעורבת בנכס אשר תרצו לרכוש להשקעה היא בהחלט פרמטר חשוב אשר יש לקחת בחשבון בעת רכישת נכס להשקעה. ככל ותרצו להיות מעורבים משמעותית בהשכרת הנכס וניהלו, הרי שמומלץ לרכוש נדל"ן המצוי גאוגרפית סמוך למקום מגוריכם.

באופן זה תוכלו לשלוט בניהול הנכס טוב יותר מנכס הנמצא רחוק ובכך לחסוך בעלויות שונות כגון דלק, אנרגיה וזמן יקר.

ככל והחלטתם כי למרחק עבורכם אין משמעות או לחילופין חברת ניהול נכסים היא זו שתנהל עבורכם את הנכס, ניתן לרכוש דירה באזור מרוחק ממקום מגוריכם ובכך להגדיל את האפשרויות העומדות בפניכם לרכישת נכס להשקעה.

 

לעיתים, רכישת נכס להשקעה במקום מרחוק יכולה להניב לכם תשואה גבוה יותר מאשר רכישת נדל"ן הסמוך למקום מגוריכם.

 

רכשו את הנכס להשקעה באמצעות בעל מקצוע

כמו בכל רכישת מוצר אחר גם כאשר רוכשים נדל"ן להשקעה ובפרט כאשר אין לנו ידע מקדים אודות תחום זה מומלץ להיוועץ ולקבל סיוע מבעל מקצוע הבקיא בעסקאות נדל"ן.

 

רכישת נדל"ן להשקעה באמצעות מתווך תוכל לסייע לכם לבצע את הבחירה הנכונה והחכמה עבורכם בהתאם לתקציב העומד לרשותכם וליתר התנאים המכתיבים את עסקת הרכישה.

 

אם אתם צריכים עזרה בחיפוש נכס מוזמנים ללחוץ על הקישור ולהעזר בשירות חיפוש הנכסים שלנו.